80 imprez na Politechnice w ramach XV Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki

23 i 24 maja na Politechnice Białostockiej można było uczestniczyć w wykładach i prezentacjach, konkursach i warsztatach – wszystko po to, aby przekonać się, jak fascynującą przygodą może być nauka oraz badanie i poznawanie różnych procesów. W ramach dni festiwalowych nasza uczelnia przygotowała prawie 80 imprez.

Co to jest inżynieria odwrotna? Czym się różni architektura od urbanistyki? Jak rozwijać swoje umiejętności przywódcze? Jakie informacje przekazują kody kreskowe? Co w lesie piszczy? – to tylko wybrane zagadnienia, które zgłębić można było podczas spotkań z pracownikami i studentami największej uczelni technicznej w regionie. Poza tym dla publiczności festiwalowej otwarta była nowoczesna biblioteka PB, można też było zobaczyć, jak działają telewizja i radio „od kuchni” (dzięki wizycie w PlatonTV i Radiu Akadera), wziąć udział w zajęciach sportowych (judo) czy obejrzeć prezentację o Chinach w języku angielskim.

Cieszymy się z wizyt wszystkich gości, zarówno całkiem młodych odkrywców nauki (nawet tych z przedszkola), jak i tych, którzy czas spędzony w szkolnej ławie mają dawno już za sobą.

Jesteśmy zbudowani zainteresowaniem i aktywnym uczestnictwem gości w przygotowanych przez nas imprezach. Ostatnie dni maja już po raz piętnasty były na Podlasiu prawdziwym Świętem Nauki i Sztuki.

Zastanawiamy się już, jakie atrakcje przygotować na koleją edycję festiwalu. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na imprezy XVI Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki w przyszłym roku.