Relacja z Inauguracji XV Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki

Od 17 do 26 maja 2017 r. trwać będzie XV Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki. Hasłem tegorocznej edycji jest "Raduj się nauką!", które jest nawiązaniem do 150 rocznicy urodzin wybitnej uczonej Marii Skłodowskiej-Curie.

Uroczysta Inauguracja Festiwalu odbyła się w środę 17 maja o godz. 10:00 w Centrum Dydaktyczno-Naukowego Wydziału Nauko Zdrowiu. Wykład inauguracyjny zatytyłowany „Wspieranie zdrowia - konieczność czy możliwość” wygłosiła prof. dr hab. Halina Car. Inaugurację Festiwalu uświetnił swoim występem Chór Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku pod dyrekcją prof. Bożenny Sawickiej. Był jubileuszowy tort i dietetyczny poczęstunek.  

Goście zwiedzali  Centrum Dydaktyczno-Naukowe Wydziału Nauk
o Zdrowiu. Atrakcją Inauguracji było Laboratorium Marii Skłodowskiej-Curie przygotowane przez Muzeum Historii Medycyny i Farmacji oraz Młodą Farmację Białystok. Podczas tegorocznego jubileuszowego Festiwalu Nauki i Sztuki 12 podlaskich uczelni wyższych przygotowało ponad 400 imprez: warsztatów, wykładów i pokazów.  Kalendarz wydarzeń: http://www.festiwal.umb.edu.pl

Relacje z Inauguracji w mediach: