Analiza składu ciała – podstawowe badanie u dietetyka.

• Posted on: 15 March 2017
  • By: PWSI
Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży
Instytut Medyczny Dietetyka
Jak sprawdzić czy prawidłowo się odżywiamy? Wystarczy wykonać analizę składu ciała. Analiza składu ciała przy użyciu nowoczesnego aparatu jest bezpieczną, łatwą i prostą metodą uzyskania wiedzy nt. zawartości tkanki tłuszczowej, tkanek miękkich, protein i wody w organizmie. Ilość tkanek miękkich jest ściśle powiązana z podstawową przemianą materii. Na podstawie pomiaru tkanki tłuszczowej oraz wskaźnika masy ciała BMI dowiesz się jaki jest typ Twojej sylwetki (norma, otyłość, niedożywienie, wysokie lub niskie otłuszczenie, wysokie lub niskie umięśnienie). Pomiar dostarcza jeszcze jednej informacji. Dowiesz się jaka jest optymalna kaloryczność diety dla Ciebie. Na tej podstawie nasi specjaliści udzielą porad jak prawidłowo się odżywiać.