Zbrodnia to niesłychana...- odkryj tajemnice Kampusu UwB

Uniwersytet w Białymstoku
Wydział Biologiczno-Chemiczny, Instytut Biologii; Wydział Prawa
inne
Kampus Uniwersytetu w Białymstoku kryje wiele tajemnic - odkryj z biologami i prawnikami jedną z nich. Zmierz się z pracą detektywa, odnajdź i przeanalizuj dowody z miejsca zbrodni. Dowiedz się jak wykorzystać DNA, odciski palców i butów, owady, pyłki roślin oraz inne ślady pozostawione na miejscu domniemanej zbrodni, do ujawnienia sprawcy zbrodni. Przyjdź jeśli nie boisz się, że znajdziesz się wśród podejrzanych!
wszyscy zainteresowani
bez limitu
Białystok, Kampus UwB, ul. Ciołkowskiego 1J, Instytut Biologii UwB
2 godziny
Instytut Biologii (dr Elżbieta Bonda-Ostaszewska, dr Agata Kostro-Ambroziak, dr Bożena Kozłowska-Szerenos, dr Marta Szal, mgr Aneta Adamczuk, mgr Magdalena Fiłoc, studenci z Koła Naukowego Biologów), Wydział Prawa (dr hab. Wojciech Filipkowski, prof. UwB, dr Emilia Jurgielewicz-Delegacz, studenci z Koła Naukowego Prawa Karnego i Kryminologii)
dr Elżbieta Bonda-Ostaszewsla, tel.: (85) 738 84 22, e-mail: elabonda@uwb.edu.pl
Co 25 minut pomiędzy 17:00 a 18:20 grę kryminalistyczną może rozpoczynać nowa grupa (składająca się z około 8 - 10 osób). Zadaniem każdej grupy jest odwiedzanie wszystkich stacji biologiczno- kryminalistycznych, gdzie uczestnicy będą rozwiązywali naukowe zagadki i przeprowadzali doświadczenia, które pozwolą odkryć tajemnicę Kampusu UwB.